Kurkuma z pieprzem - Czy wspomaga odchudzanie?

 

Kurkuma i czarny pieprz to dwie przyprawy bardzo popularne w naszej codziennej diecie. Ich właściwości nie ograniczają się jednak wyłącznie do poprawiania smaku naszych posiłków. Znacznie ważniejszy jest ich pozytywny wpływ na nasze zdrowie i sylwetkę. Czy kurkuma z pieprzem rzeczywiście wspomaga odchudzanie?

Właściwości pieprzu

 

Zacznijmy od rozłożenia preparatu z kurkumy i pieprzu na części pierwsze i przyjrzyjmy się właściwościom samego czarnego pieprzu. Czy on sam wspomaga odchudzanie?

pieprz piperynaOkazuje się, że ta popularna i powszechnie stosowana w naszych kuchniach przyprawa jest w rzeczywistości świetnie działającym spalaczem tkanki tłuszczowej. Składnikiem biologicznie aktywnym, który odpowiada za właściwości zdrowotne i odchudzające czarnego pieprzu, jest piperyna. Koreańscy uczeni postanowili przyjrzeć się temu związkowi chemicznemu, i doszli do rewolucyjnych wniosków:

  • piperyna rozbija i skutecznie niszczy komórki tłuszczowe, które dotąd uznawane były za niezniszczalne. Odchudzanie postrzegane było jako proces, który może opróżnić komórki tłuszczowe z cząsteczek tłuszczu, ale nie zlikwidować je. Piperyna jednak unicestwia te komórki;
  • piperyna wykazuje działanie na poziomie nie tylko komórkowym, ale także na poziomie genetycznym. Odchudza więc także dzięki możliwości zakłócania aktywności genów odpowiedzialnych za tworzenie kolejnych komórek tłuszczowych. Krótko mówiąc - blokuje możliwość ich narodzin;
  • przyspiesza metabolizm i podnosi wydolność fizyczną organizmu.

Właściwości kurkumy

 

Weźmy teraz pod lupę drugi ze składników duetu pieprz - kurkuma.

Kurkuma jest przyprawą, którą pozyskuje się z podziemnych pędów azjatyckiej rośliny Curcuma longa. Poza tym, że wzbogaca ona smak wielu potraw, ma także silne właściwości zdrowotne, do których należą:

  • właściwości antybakteryjne,
  • uśmierzające bóle różnego pochodzenia,
  • przyspieszające gojenie się ran,
  • łagodzące przebieg choroby reumatycznej.

kurkuma

Jeśli natomiast chodzi o właściwości odchudzające kurkumy, to odpowiada za nie tak zwana kurkumina. Wiele przemian i procesów chemicznych, których przytaczać tu nie musimy, prowadzi do pożądanego przez nas skutku, jakim jest spadek masy tłuszczowej w naszym ciele.

kurkuma z pieprzemAle…

Kurkuma sama w sobie nie działa tak silnie. Aby kurkumina mogła zadziałać, musi wystąpić czynnik, który ją aktywuje. Takim czynnikiem jest zawarta w czarnym pieprzu piperyna. Dopiero więc czarny pieprz i kurkuma prezentują pełnię właściwości odchudzających. Dlatego więc nie warto przyjmować samej kurkumy lub samego pieprzu - po prostu nie zadziałają one z pełną mocą. Lepiej przyjmuj odpowiednio skomponowane suplementy diety zawierające skoncentrowany wyciąg z obu tych przypraw.

 

W jakiej postaci przyjmować kurkuminę z pieprzem?

Możesz, po prostu przyprawiać nasze ulubione potrawy kurkumą i pieprzem. Jednak nie wszystkie dania będą smaczne, a i samych przypraw nie damy rady znieść w naprawdę dużych ilościach. Tu z pomocą przyjdą Ci więc suplementy diety - odpowiednio skomponowane kapsułki. Zawarta w nich duża dawka piperyny i kurkuminy zapewnia nam przyjęcie porcji na tyle dużej, by mogła mieć znaczenie lecznicze. Wybieraj tylko takie preparaty, które mają skład oparty na przyprawach wysokiej jakości, bez niepotrzebnych wypełniaczy: aromatów, cukru czy konserwantów. Taki preparat nie tylko pomoże sprawnie zredukować naszą wagę ciała, ale także jest bezpieczny dla Twojego zdrowia.

Inne działanie

Jeśli nawet Twoim celem jest wyłącznie redukcja tkanki tłuszczowej, warto wiedzieć, że duet kurkuma - pieprz działa na Twój organizm na wielu innych płaszczyznach:

  • zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory poprzez likwidację komórek rakowych. Fakt ten został udowodniony w badaniach naukowych,
  • mają działanie przeciwzapalne i uśmierzające ból różnego pochodzenia,
  • zwiększają poziom dopaminy i serotoniny - nazywanych hormonami szczęścia. Zapobiegają więc depresji i stanom lękowym, poprawiając jakość naszego życia.

 

Dodawaj więc kurkumę i pieprz do każdego możliwego dania, i nie żałuj sobie tych przypraw. Aby żyć długo, zdrowo i mieć piękną sylwetkę - możesz również wspomagać się kapsułkami.

kurkuma z pieprzem sklep

 

Tutaj znajdziesz kurkumę z pieprzem:

Kurkumina i piperyna w proszku

Kurkuma z pieprzem, kapsułki

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Zamknij