Skóra i włosy

Zioła, suplementy diety i produkty pielęgnacyjne na skórę i włosy

 

Skóra odpowiada za wiele czynności organizmu, pełni funkcję ochronną, wydzielniczą, odpowiada za utrzymanie ciepła organizmu, znajdują się tu receptory czucia. Skóra bierze udział w procesach metabolicznych. Jej stan odzwierciedla często stan narządów wewnętrznych i ogolny stan zdrowia organizmu.

 

Choroby skóry mogą być spowodowane niedoborem minerałów i witamin, nadmiarem substancji toksycznych w organiźmie, infekcją bakteryjną, grzybiczą bądź wirusową.

 

Wiele chorób skóry i włosów z powodzeniem leczy się za pomocą ziół. Do tradycyjnych preparatów używanych w dermatologii i kosmetyce dodawane są surowce zielarskie. 

 

W chorobach skóry stosuje się zioła o właściwościach przeciwzapalnych, ściągających, przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybiczych, wpomagających gojenie, oslaniających, tamujacych krew, a także przeciwirusowym i antyalergicznym.

 

Zwykle stosuje się zioła zewnętrznie jednak w przypadku niektórych chorób np. chorób z autoagresji jaką jest łuszczyca konieczne są też zioła o dzialaniu wewnętrznym oraz dobrane składniki diety.

Filtruj
Sortuj według:
  • Ceny:
  • Nazwy:
  • Popularności:
Balsam Krzemowy

Balsam Krzemowy, 200ml

42,20 zł Balsam Krzemowy, 200ml

Balsam Krzemowy, 200ml Limba

Więcej
Zamów

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Zamknij