sok z maqui berry

Sok z Maqui Berry, 500ml

Kod: EkaMedicaOstatnia sztuka

29,9934,99 zł

WYPRZEDAŻ

Sok z Maqui Berry, 500ml

 

Maqui berry pochodzi z Chile oraz z sąsiednich regionów południowej Argentyny. Maqui jest rzadko uprawiany. Jego owoce to małe, czarno - fioletowe jagody, które w smaku przypominają jeżyny. Są one cenione od wielu lat, ich historia spożycia została udokumentowana i w Ameryce Południowej sięga wielu pokoleń.

W chwili obecnej zostaje doceniana w pozostałych częściach świata. Rdzenni mieszkańcy Patagonii od wieków nazywali jagody maqui berry – „darami Wielkiego Ducha”.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby spożywać codziennie odpowiednie porcje owoców i warzyw. Bardzo zalecane są owoce, które posiadają dużą zdolność antyoksydacyjną, czyli przeciwutleniającą. W głównej mierze przeciwutleniacze to  substancje roślinne, które wspierają naturalne mechanizmy obronne komórek. Jednym z najczęstszych sposobów, oceny siły antyoksydacyjnej produktów, jest ocena ich skuteczności wobec reaktywnych form tlenu. Badanie to nazywano w skrócie „ORAC” - jest to analityczna metoda pomiaru tej skuteczności w próbkach biologicznych in vitro. 


ORAC to skrót od Oxygen Radical Absorption of Capacity. Mierzy się ją poprzez porównanie antyoksydacyjne próbki z odpowiednim wzorcem -  zwanym Trolox. Owoce maqui berry posiadają najwyższy współczynnik ORAC spośród zbadanych owoców.

Ponadto cechuje się on wysokim poziomem polifenoli i antocyjanów. Owoce bogate są w witaminy: C, B, i E; minerały: żelazo,  potas, wapń, magnez, cynk, bor; kwasy tłuszczowe: Omega-3, Omega-6, Omega-9 w odpowiednich proporcjach oraz białko i błonnik.  

Należy zwrócić uwagę, że owoc ten zawiera granatowo/fioletowy barwnik, który chroni owoce przed szkodliwym działaniem promieni UV.

 

Sok z owoców maqui berry powinien więc zagościć w naszej diecie.

Objętość netto: 500 ml

Bez konserwantów. Zawiera naturalnie występujące cukry. Osad jest zjawiskiem naturalnym. Produkt może się nieznacznie różnić kolorem i smakiem w zależności od partii.

Składniki: 100% maqui berry

Po otwarciu spożyć w ciągu 21 dni, przechowywać w lodówce.

Proponowany  sposób podania:  50 ml dziennie  pół godziny przed posiłkiem.

Pić rozcieńczony woda lub sokiem w stosunku 1:1.

Najlepiej zużyć przed końcem: 20.01.2019

Suplement diety. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany przez kobiety w ciąży, karmiące i dzieci bez konsultacji lekarskiej. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Zalecamy zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Podmiot odpowiedzialny:

EkaMedica sp. z o.o., ul. Bielska 78a, 43-340 Kozy

UWAGA! -7% na cały asortyment

KOD RABATOWY: LISTO7

Wpisz ten kod przy składaniu zamówienia. Kod ważny do 30.11.2018.

Dotyczy też produktów przecenionych.

 

Program lojalnościowy dla stałych klientów - zyskaj do 7%

Zapraszamy do dodania opinii o Sok z Maqui Berry, 500ml

(5/5)

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Zamknij